KAPORTA BOYA EKSPERTİZ

KAPORTA BOYA EKSPERTİZ

KAPORTA BOYA EKSPERTİZ

Kaporta Boya Testleri

Boya testi, bir taşıtın dış boyasının orijinal olup olmadığını test etmek için yapılan bir işlemdir. boya kaporta testi, aracın önemli parçalarıyla ilgilendiğinden bu kontrollerin aksatılmadan ve özenle yapılması şarttır. Boya atmaları gibi durumların düzeltilme işlemlerinin yapıldığı bu tarz uygulamalar çoğunlukla yıllık bakımla birlikte yapılır.

Bazı sürücüler araçları konusunda titiz olup karşısına çıkan her ekspertize araç bırakmak istemeyebilir. Ancak, kaporta boya test işlemlerini bildiğiniz sürece boya kaporta testi için kendinizce kontroller gerçekleştirebilirsiniz. İşte tam olarak bu sebepten dolayı, bu blog yazımızda kaporta boya test yapımı işlemlerinden bahsedeceğiz. Daha sonra boya kaporta testi yapan oto ekspertiz hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Boya Testi Nasıl Yapılır?

Aracın boya kaporta testi, sadece profesyonel teknik servislerin yapması gereken çok aşamalı bir işlemdir. Kontroller sadece aracın dış cephesine değil, iç parçalarına da yapılır. Bu şekilde araca dair birçok tespit rahatça sağlanabilir. Bu kontroller aracın pek çok parçası için geçerlidir. Boyanın veya parçaların değişip değişmediği, çıkarılan rapor sayesinde öğrenilebilir. Çıkarılan listenin hazırlanmasında bir milimetrenin binde biri kadar hassas ekipmanlar kullanılır. Kontroller uzman ekiplerin gözetimi altında gerçekleşir.

Ancak pek çok kişi bu süreçte uzman ekiplerin neleri kontrol ettiğini merak etmektedir. İşte bu yüzden yazımızın bir sonraki bölümünde kaporta boya test süreçlerini inceleyeceğiz.

Boya Testleri Süresince Hangi Parçaların Kontrolü Yapılır?

Kaporta boyalarının kontrolü nasıl yapılır sorusundan sonra en çok meraka edilen şey boya testlerinde nelerin incelendiğidir. Öncelikle şunu belirtelim, boya testleri süresince bakılan unsurlar kontrolü yapan oto ekspertiz yüzünden farklılık göstermeyecektir. Ancak her oto ekspertiz, yaptığı testin uzun ve ayrıntılı bir raporunu hazırlayıp size sunmalıdır. gövde ve tampon travers kontrolü, değişen parça ve boya parça kontrolü gibi bilgiler listeye konulur. Bütün kontroller, uzman kişiler ve en yeni üretilmiş teknolojiler sayesinde hatasız şekilde gerçekleştirilir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sayesinde aracınızın var olabilecek bütün kusur ve değişimler saptanır, sonrasındaysa gereken müdahaleler yapılır. Bazı durumlarda ise parça eklenmesi veya parça değişimi yapılabilir.

Boya Testi Nerede Yaptırılır: Kaporta Testini Güven İçerisinde Yaptırabileceğiniz Firmalar

Boya kontrolü yapımını öğrendikten sonra bu kontrolü yapan firmaların en iyilerini aramaya başlayacaksınız. Siz kendinizi hiç yıpratmayın, diye sizler için en ama en sağlam firmaları seçtik. Konu boya testi olduğu zaman ilk tercih her zaman, aracın markasının ekspertiz hizmeti olmalıdır. Ancak ekspertiz servisinizi bulamadığınız zamanlarda gidilebilecek farklı yerler de vardır. Bulunduğunuz şehrin ekspertiz hizmetini kullanmakta sorun yoktur. Bu tür yerler genellikle gerekli tescil belgelerine sahipti. Bu sebepten ötürü de daha güvenilir hizmet seçenekleri sunabilmektedirler.

Önemli olan seçtiğiniz ekspertiz servisine ilk kez gidiyorsanız, öncesinde servisin gerekli yetki belgeleri ve TSE onay damgalarına sahip olduğundan emin olmaktır. Çünkü aksi taktirde aracınızın başına bir şeyler gelebilir ve geri dönüşü olmayabilir.

kaporta ekspertiz fiyatları, oto eksper, Boya Kaporta Oto Ekspertiz Testi, Kaporta Boya Ekspertizi, Araç Boya Ekspertiz
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)