Detaylı Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Detaylı Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Detaylı Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz, işlem yapılacak aracın daha önce kaza yapıp yapmadığını, değişen parçalarını, mekanik aksamı bozuk olan bölgeleri, yapılan boya işlemlerini ve daha birçok işlemi tespit etmek için yapılır. Detaylı oto ekspertiz yapıldıktan sonra aracın o ana kadar işlemli olan tüm parçaları belirlenerek bunlar detaylı bir rapor halinde hazırlanır. Daha sonrasında rapor ekspertiz yapılmasını isteyen kişiye onaylı olarak teslim edilir. Özellikle araç satın alacağınız zaman aracın bilinmeyen sorunları ile daha sonradan karşı karşıya kalmamak için Ankara computest olarak servisimizi ziyaret etmeli ve aracınız detaylı oto ekspertize sokmalısınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmadan Otomobil Satın Almayın!

Özellikle ikinci el araç satın alacak olanlar satıcılara güvenerek alacakları araçları kontrol ettirmemektedir. Kontrol ettirilmeyen ve sadece satıcının sözüne güvenilerek alınan araçlarda daha sonradan çeşitli sorunlar çıkabilmekte ve bu sorunlar hem mali olarak size masraf çıkartmakta hem de aracın değerini düşürmektedir. Ankara oto test sayesinde bu sorunlar ile karşılaşmadan aracınızı kontrol ettirebilir aracın tüm sorunlarını satın almadan öğrenebilirsiniz.

Araçların kontrolü sırasında detaylı inceleme yapılması gerekiyor. Ayrıca detaylı oto ekspertiz yapacak olan servisin bu konuda uzman personellere ve gerekli ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Aksi durumda yapılan incelemelerde sorunlar tespit edilemeyebilir. Bu istenecek en son şey olacaktır. Ankara oto test olarak uzman ekiplerimiz ile araçlarınızın kaportasını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Daha sonrasında ise dijital cihazlarımız ile aracınızın mekanik kısımları detaylı şekilde incelenmektedir. İnceleme işlemleri sırasında bulunan sorunlar teker teker belirlenmekte ve detaylı olarak raporu hazırlanmaktadır. Tüm incelemeler tamamlandıktan sonra aracın genel raporu onaylanarak sizlere teslim edilmektedir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Ankara computest olarak kontrollerimiz sırasında aracı birçok farklı cihaza bağlıyoruz. Tüm işlemlerden önce araç motor testine tabi tutulmaktadır. Bu testler sonucunda motorun gücü, yıpranma payı, motor verimi gibi tüm değerler tespit edilir. Sonraki aşamada hem uzman personeller hem de cihazlar yardımı ile aracın boyalı kısımları tespit edilir. Ayrıca boya testinin yanı sıra değişen parçaların olup olmadığı incelenir. Aracın bir yerinde ufak bir sorun tespit edilmesi durumunda Ankara oto test olarak o kısımla bağlantılı olan diğer parçaların detaylı kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

Ankara computest işlemlerinde daha sonra DYNO testleri uygulanmaktadır. Bu uygulama ile motorun çeşitli değerleri ve motor gücü ortaya çıkartılmaktadır. Şanzuman aralık ölçümleri, sürtünme kayıpları, tork gücü, tekerlik gücü farklı değerler ölçüldükten sonra tüm sonuçlar rapor olarak hazırlanır ve rapor hazırlanması istenene kişiye sunulur. Aldığınız raporu inceleyerek ayrıca teknik personellerimizi dinleyerek kontrol edilen araçta ne gibi sorunlar olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer satın almayı düşündüğünüz ya da aldığınız aracın detaylı oto ekspertiz edilmesini istiyorsanız kesin sonuçlar için muhakkak uzman ve gerekli belgelere sahip servisleri tercih etmelisiniz. Servisimiz size bu konuda en iyisini sunmaktadır.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)