SÜSPANSİYON TESTİ

SÜSPANSİYON TESTİ

Süspansiyon Ve Amörtisör Testi

Süspansiyon aracı kullanma esnasında aldığı ve alabileceği sarsıntıları en aza indiren, konforu ise en üst seviyeye çıkarılmasını sağlayan bir sistemdir. Süspansiyon testi, yolcuların konforu için tasarlanmıştır. Konfor, günümüzde önemi gittikçe de artmaya başlayan bir faktör haline gelmiştir. Bu yüzden artık araçlar da süspansiyonlar herkes tarafından bilinmekle birlikte herkes tarafından dikkat edilen ve önem gösterilen bir sistem haline gelmiştir.

Süspansiyon testi, süspansiyon iki farklı şekilde de olmaktadır. Eski araçlar da ve yeni araçlar da değişiklik göstermekle birlikte çift salıncaklı süspansiyon sistemleri de bulunmaktadır. Yüksek sınıf araçlar da çift salıncaklı süspansiyon sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak konfor yalnızca üst seviye araçlarda sağlanmamalıdır. Zaman ilerledikçe tüm araçlar da sadece en üst sınıf araçlarda olmamak üzere aile binek araçlarında da, geniş ve orta kaliteli araçlarda da bulunacağı söylenmektedir.

Süspansiyon testi sistemlerinde, salıncakların aslında farklı uzunlukta olması, tekerlerin yukarıya ve aşağıya hareketlerini dengelenmesini sağlamak gerekmektedir. Çünkü ön tekerlek herhangi bir yere çarptığında ya da tümsekte kaldığı zaman bu hareketi dengelemek için salıncak üstteki salıncak daha kısa olacak şekilde tasarlanmıştır.

Konforun yeni araçlar da daha fazla olduğunu anlamamızdaki diğer bir cümleyi de kuracak olur isek yeni sistem araçlarda süspansiyon test sistemleri her tekerlekte ayrı olarak kurulmuştur.

Aracımızın sürüş esnasında, yolculuk anında almış olduğu sarsıntıları en aza indirip, araç ve yol arasında meydana gelen sarsıntıları azaltmak amaçlanmaktadır. Süspansiyon test, ayrıca araçta denge bozukluklarını da yok etmektedir. Çukur ve tümsek gibi zeminler de araç aşağı yukarı ya da öne arkaya gibi sert hareketlerini yolcunun ve sürücünün en minimum derece de hissetmesini sağlamaktadır.

Yapılan Kontroller Nelerdir?

– Amörtisör hava basıncı

– Amörtisör yağ basıncı

– Amörtisör bağlantısı

– Amörtisör uyumluluğu

– Denge çubukları

– Sabit askı

– Serbest askı

– Amörtisörler

Araç kontrolleriniz de dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de süspansiyon test .

Amörtisör bağlantısı, Amörtisör hava basıncı, amörtisör testi, Amörtisör uyumluluğu, Amörtisör yağ basıncı, Amörtisörler, ön takım testi, süspansiyon test, süspansiyon testi fiyatı, Süspansiyon Testi-Amörtisör Testi
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)